
Отговорът за щастие се крие в стомаха?
“Щастието следва да бъде основната валута, в която измерваме качеството на нашия живот, а не пари или престиж.“ Тал Бен-Шахар, автор и лектор в Харвардския университет
Прочетете повечеThe information on this part of the website is intended only for health care professionals. I am an expert within the meaning of Act No. country xy. I herewith confirm that I am a professional according to this definition.
Unfortunately, as you are not a health care professional we cannot provide you this information.
“Щастието следва да бъде основната валута, в която измерваме качеството на нашия живот, а не пари или престиж.“ Тал Бен-Шахар, автор и лектор в Харвардския университет
Прочетете повечеВсички микроорганизми в тялото ви, включително бактерии, дрожди, гъбички, вируси и паразити, съставляват вашата микробиота. Приблизително 90-95% от тези микроорганизми могат да бъдат намерени в червата.
Прочетете повечеЛюбовта е във въздуха. Благодарение на Свети Валентин, февруари е известен като месецът на любовта и романтиката. И нека бъдем честни, никой от нас не може да отрече магията на страстната целувка.
Прочетете повечеЗнаете ли, че 80% от имунната ви система е в червата? Поради размера си, стомашно-чревният тракт е една от най-големите контактни повърхности на тялото с външния свят, така че е логично голяма част от защитната система на тялото да е разположена именно там.
Прочетете повечеСпоред едно проучване средностатистическият човек изяжда повече от 7000 калории на Коледа. Не е изненада, че толкова много от нас споделят, че се чувстват подути, имат лошо храносмилане и запек. Много хора също изпитват киселини или киселинен рефлукс. Освен препоръка за редовното приемане на пробиотик, който ще подпомогне здравето на червата и храносмилането ви през празничния сезон, ви предлагаме още няколко съвете как да прекарате празниците без излишен дискомфорт.
Прочетете повечеПовишената урбанизация, стресът, прекомерната хигиенизация, преработените храни и замърсяването са само малка част от факторите, които влияят на здравето и разнообразието на нашата чревна флора.
Прочетете повечеНа 27ми септвмври се проведе специализираното събитие с еклузивен достъп за фармацевти - “MEET THE BIOGAIA® CAPSULES, МЕЕТ ТHE STAR”.
Прочетете повечеПоддържането на добра устна хигиена е едно от най-важните неща, които можем да направим – не само за нашите зъби и венци, но и за цялостното ни здраве.
Прочетете повечеBioGaia® Protectis капсули бе отличен с приза продукт на годината в категорията “Хранителни продукти” на наградите на БФС.
Прочетете повечеУчените все повече и повече доказват връзката между червата и мозъка. Вече знаем, че подаването на сигнали между тези две системи върви двупосочно. Това означава, че можете да повлияете на психическото си благополучие, като се грижите за здравето на червата си.
Прочетете повечеBioGaia® с радост взе участие и тази година.
Прочетете повечеВ BioGaiа® нашата цел винаги е била да помагаме на хората да живеят здравословно. Особено отдадени сме и на осигуряването здравето на майката и нейното бебе. Ето защо и с голяма радост и отговорност тази година ще вземем участие в ДНК.
Прочетете повечеЗащо точно децата боледуват по-често, както и има ли връзка това с чревната микробиота?
Прочетете повечеНа повечето от нас се e налагало да проведе курс на лечение с антибиотици в даден момент от живота, независимо от вида на инфекцията.
Прочетете повечеСкъпи родители, в разгара на лятото сме ви подготвили няколко съвета за една наистина безгрижна лятна почивка.
Прочетете повечеЗнаете ли, че диарията се проявява особено често през летните месеци? В повечето случаи острата диария, особено когато е свързана с вирусно заболяване, отшумява от само себе си за няколко дни, но все пак е хубаво да се съобразят някои препоръки, свързани с ежедневието ни. Предлагаме Ви няколко съвета, които да ви помогнат за облекчаване на симптомите и ускоряване на възстановяването:
Прочетете повечеЗа петнадесета поредна година се състоя най-голямото изложение за бебешки и детски стоки и услуги в България – „Бебемания“.
Прочетете повечеНе веднъж сме засягали темата за бременността и раждането. По време на бременността женското тяло преминава през редица промени – както отвътре, така и отвън. За да се запази баланса в чревната флора се препоръчва увеличаване на броя на „добрите“ бактерии в чревния тракт, като най-лесно и ефективно средство за това е добавения прием на пробиотик в продължение на поне 1 месец.
Прочетете повечеЧувствате се подута и имате запек? Хубаво е да знаете, че не сте сама. Повече от 50% от всички бременни жени страдат от констипация в някакъв етап от тяхната бременност1. Констипацията (запекът) може да направи този прекрасен период от живота по-некомфортен. Може да доведе до поява или да влоши вече съществуващи хемороиди.
Прочетете повечеВъзпалението на венците, познато като гингивит, е състояние засягащо много бременни жени*. Най-честите симптоми на гингивита по време на бременност са червени, подути и кървящи венци, което прави зъбите и венците изключително чувствителни.
Прочетете повечеВ новата поредица на BioGaia® „Специалистът съветва“ ще научите повече за пробиотиците и най-честите причини за употребата им лично от едни от най-добрите специалисти в България. Д-р Цветелина Дучева се занимава със стоматология над 15 години, като профилира детска стоматология от повече от 7.
Прочетете повечеВсеизвестен факт е, че при лечението с антибиотици, освен да се унищожават патогените, които ни разболяват, те нарушават и баланса нашата микрофлора. Антибиотиците не могат да различат „добрите“ от „лошите“ бактерии и съответно подтискат паралелно и полезните бактерии в чревната ни флора.
Прочетете повечеИмунната система е отговорна за имунитета на организма, т.е. тя го защитава от негативни външни фактори. Не всеки е запознат с факта, колко важни са червата и правилното храносмилане за формирането на имунитета. Подходящият състав на чревната бактериална флора е основата за поддържане на добро общо здраве. При раждането си, новороденото получава набор от бактерии от майката и околната среда, който влияе върху бактериалната флора на червата. Съставът на микрофлората на всеки от нас е различен и зависи от множество фактори.
Прочетете повечеДокато първите 1000 дни след зачеването се считат за най-важни за полагане основите на здрава имунна система, тя продължава да съзрява и да се променя през целия ни живот. От детството през юношеството, до зряла и напреднала възраст, имунната ни функция варира в зависимост от много фактори. И въпреки това, има много начини, чрез които да подкрепим цялото си семейство и нашата имунна система.
Прочетете повечеСлед 40 уютни дни в утробата Ви Вашето бебе най-после ще поеме първата глътка въздух и ще отвори очите си за света с всички негови чудеса. Но то също трябва да се изправи срещу външния свят и срещу голям брой външни агенти.
Прочетете повечеВ нашия организъм работи сложна система от механизми, които се обединяват, за да ни защитят от външни агенти, с които ежедневно сме в контакт. Тя ни осигурява денонощна защита, независимо какво правим - 24 часа в денонощието, седем дни в седмицата. Заедно тези механизми съставят система за защита и наблюдение, която на всички ни е известна като имунна система.
Прочетете повечеАко бебето има бактериална инфекция, то може да се нуждае от антибиотици. В такива случаи можете да давате пробиотици, за да подкрепите чревната микрофлора на своето дете.
Прочетете повечеТази година сме част от вълнуващото пътешествие на National Geographic Kids Клуб „Малки откриватели“. С много пъстри емоции, изненади, игри и подаръци, всеки уикенд Ви очакваме в нов град в страната. Жадни за нови знания, децата могат да се срещнат по забавен начин със света на полезните бактерии.
Прочетете повечеКак да изберете правилния пробиотик? Критерии за "идеален" пробиотик? Не всички пробиотици са "идеални"... Пробиотик: Живи организми, които приложени в адекватни количества предоставят полза за здравето на гостоприемника.
Прочетете повечеПериодът на зачеването, по време на бременността и до края на втората година на детето е изключително важен за неговото развитие и по-нататъшното здраве.
Прочетете повечеНамираме се в средата на зимата и тъй като заради студеното време се налага да прекарваме повече време на закрито, близкият контакт с останалите хора, както и сухият горещ въздух провокират нашата имунна система. Ако Вие или Вашите деца се разболеете от сериозна бактериална инфекция, може да се наложи да проведете курс на лечение с антибиотици. Антибиотиците могат да имат и нежелани ефекти върху организма и по-специално върху червата. Именно затова има някои неща, които трябва да знаете преди да започнете лечението и съществуват редица начини да подпомогнете Вашия организъм през този период.
Прочетете повечеЧесто забравяме, че кожата ни е жизненоважен, напълно функциониращ орган. Всъщност тя е най-големия орган в човешкото тяло и съставлява между 6-10% от телесното ни тегло. За разлика от другите органи, кожата можете да я видите и докоснете, когато пожелаете. Именно и затова тя е добър показател за това, какво се случва вътре в тялото ви - особено в червата.
Прочетете повечеКоремният дискомфорт от време на време е нормална част от детството и всички деца изпитват такъв в един или друг момент. За повечето деца и юноши коремният дискомфорт отшумява от самосебе си, но при някои продължава по-дълго време.
Прочетете повечеВремето след като децата се върнат на училище след ваканция и студеното време е времето, в което Вашият имунитет е подложен на тест.
Прочетете повечеУпражнения – „за“ и „против“ чревното здраве
Прочетете повечеУстановяване на здравословни навици за хранене в семейството
Прочетете повечеСъс сигурност храносмилателните изненади не са включени в списъка с нещата, които ще правите по време на Вашата отпуска!
Прочетете повечеКолко бързо отмина тази първа година?
Прочетете повечеОт момента, в който сте разбрали, че ще ставате майка, сте започнали да забелязвате промените, които се случват с Вашето тяло.
Прочетете повечеВие сте прекарали месеци в очакване да се появи Вашето малко съкровище, източник на радост, подготвяйки се за ролята на майка, както и за безсънните нощи с плач.
Прочетете повече