Диария при пътуване
Клинични проучвания са доказали, че деца и възрастни с остър гастроентерит, причинен от различни фактори по време на път, се чувстват по-добре след приложение на BioGaia Protectis.
Информацията в тази част на уебсайта е предназначена само за здравни специалисти. Аз съм експерт по смисъла на Закон № държава xy. С това потвърждавам, че съм професионалист според това определение.
За съжаление, тъй като не сте медицински специалист, не можем да ви предоставим тази информация.
Диарията при пътуване е най-често срещаното заболяване при пътуващите. Приблизително 10 милиона - 20% до 50% от международните пътници, развиват диария всяка година.
Дефинира се като 3 или повече неоформени изхождания в рамките на 24 часа, обикновено придружавани от коремни крампи, гадене и подуване на корема. Първичният източник на инфекция е прием на фекално заразена храна или вода.
Няколко системни анализа са открили, че пробиотиците са ефективни при намаляване продължителността на диария при деца и възрастни.
Шорникова е установила, че след 2 дни приложение на BioGaia, 74 % от пациентите са били без водниста диария и повръщане – проучването е публикувано 1997 в медицинското списание J. Pediatr. Gastroenterol. Nutr. Проучването на Франкавила, публикувано през 2012, е показало ефикасността и безопасноста на BioGaia Protectis при третиране на деца с остра водниста диария.
Съдържащи Lactobacillus reuteri Protectis, BioGaia Пробиотични капки и таблетки подпомагат растежа на „добрите“ бактерии в чревния тракт, възстановявайки здравословния бактериален баланс, като това значително намалява продължителността на воднистата диария и дори повишава имунитета.
Lactobacillus reuteri като терапевтичен агент при остра диария при малки деца.
Shornikova AV et al. J. Pediatr. Gastroenterol. Nutr. 1997;24:399-404.
Значително по-бързо възстановяване от водниста диария при хоспитализирани деца, приели Lactobacillus reuteri Protectis.
Lactobacillus reuteri DSM 17938 спрямо плацебо при деца с остра диария.
Francavilla R et al. (2012) Randomised clinical trial: Aliment Pharmacol Ther. 36: 363-369.